Ja, Filip Żurakowski – Pelikan

Pelikan może latać wysoko jak gwiazdy, jeśli uwierzy, że potrafi – to hawajskie przysłowie jest mottem mojego życia i myślą przewodnią mojej twórczości. Chcę Cię przekonać, że potrafisz, pomóc ci w to uwierzyć. Chcę Cię zjadaczu chleba, w anioła przerobić. Anioła który lata, kędy chce i robi dla ludzi dobre rzeczy.

Moim dążeniem jest jak najlepsze wykorzystanie własnego potencjału i nauczenie Ciebie, jak osiągnąć mistrzostwo osobiste w tym, co robisz i zgarnąć nagrodę, jaką świat ma dla Ciebie.

Jakie dedykacje piszę w książkach?

Wypisując dedykację w moich książkach, często piszę: Odkryj swój największy talent i wykorzystaj go. Dla dobra ludzi, a także dla szczęścia twojego i twoich najbliższych. W swoich książkach i szkoleniach poszukuję odpowiedzi na pytanie: jak mój odbiorca może wykorzystać swoje talenty oraz zadbać o mózg tak, aby spełniło się w jego życiu hasło: „Urodziłeś się, aby wygrać”. Jako trener rozwoju osobistego prowadzę szkolenia:

  • Firma oparta na talentach,
  • Trening mózgu,
  • Kreatywność w życiu i w biznesie,
  • Zapobieganie i wyjście z wypalenia zawodowego,
  • Duchowa strona zdrowia. Techniki prowadzące do radości życia.

Wśród wielu książek, jakie napisałem, najważniejsze są:

  • Stres nie musi być twoim wrogiem,
  • Jak uczyć się szybko i skutecznie,
  • Utrata pracy szansą na nowe życie.

Stosuję to, czego uczę

Tytuły mówią same za siebie. To, co przekazuję w szkoleniach i książkach, sam stosuję w życiu. Poranna chwila ma złote usta, dlatego pracę zaczynam o czwartej. Najpierw przebiegam boso po ogrodzie, do góry i na dół, w lecie po trawie, w zimie po śniegu. Aby mój mózg był twórczy, aktywizuję go przez ruch i muzykę. Codzienna gimnastyka, żonglowanie piłeczkami, gra na skrzypcach (ruch plus muzyka), długie spacery „krokiem Filipa” (tak to nazwał Ryszard).

Chcę podzielić się wiedzą z całym światem

Poszukując najlepszych technik aktywizowania mózgu, radości życia i pobudzania twórczości, zdobyłem wiedzę. Teraz chcę podzielić się z całym światem wiedzą i doświadczeniem. Elektroniczny kalendarz życiowej mądrości – ze złotą myślą Filipa lub Basi na każdy dzień – jest gotowy i czeka na umieszczenie na portalu „Kompendium Filipa” Następny krok to dopisanie komentarzy do tych myśli. Równolegle umieszczanie na portalu udoskonalonych i wzbogaconych książek w odcinkach. Wymienionych wyżej, lecz z nowymi tytułami.

Dlaczego teraz?

Jeśli nie teraz, to kiedy? Jeśli nie my, to kto?

Piszę to przy muzyce rudego księdza – Antonio Vivaldiego. Podczas odprawiania mszy odszedł on od ołtarza – na chwilę – do zakrystii, aby zapisać nutami muzyczną frazę, która zaświtała mu w głowie. Jego przełożeni, nie wiedząc, że on nie mógł czekać, aż ta myśl odleci i nie powróci, zabronili mu publicznego odprawiania mszy. Ale świat zyskał wiele mistrzowskich koncertów, sonat i oper.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Filip