Wzór wpisu
Filip Żurakowski
STRES W TRUDNYCH CZASACH
Sposoby na przejście od martwienia się do radości życia
SPOSÓB 7. REGENERUJĄCY SEN
Myśl na początek: Dobrze się wyspać to być szczęśliwym przez cały dzień.
Po dobrze przespanej nocy każdy czuje się dobrze, ma dużo energii i dobry nastrój. Ale co trzeciemu człowiekowi zdarzają się zaburzenia snu: albo wieczorem długo nie może zasnąć, albo budzi się w środku nocy i nie śpi do rana; budzi się zmęczony i nie ma chęci do pracy lub innej aktywności. Jak temu zapobiec?
Po pierwsze magnez
Wiemy, że mózg potrzebuje tego pierwiastka, aby dobrze funkcjonować. Pewien mężczyzna powiedział znajomemu lekarzowi: panie doktorze, jak wymoczę wieczorem nogi w magnezie, śpię do rana. A jak tego nie zrobię, budzę się w nocy i nie mogę już zasnąć.
Jak ja to robię? Mam metalową brytfankę, taką do pieczenia kaczki. Sporządzam w niej około 10-procentowy roztwór chlorku magnezu – na dwa litry wody wsypuję 200 mililitrów chlorku magnezu. Po dokładnym rozmieszaniu podgrzewam roztwór na kuchence. Powinien być bardzo ciepły. Sprawdzam to palcem – gdy czuję, że jest tak ciepły, że przy dalszym grzaniu zacząłby mnie parzyć w palec, zdejmuję brytfankę z kuchenki i moczę stopy przez pół godziny, zazwyczaj coś przy tym czytając. Potem nakładam na mokre stopy skarpetki i w tych skarpetkach idę spać (nie trzeba wycierać stóp – roztwór z mokrych stóp wniknie w skarpetki i będzie działać przez całą noc). Brytfankę nakrywam i odkładam, aby jutro użyć tego samego roztworu.
Chcesz przeczytać więcej? Wejdź na
https://patronite.pl/filip-zurakowski

Kategorie: Bez kategorii

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.